Perspėjimas dėl interneto

Tėvams

Apskritai, internetas yra gera vieta. Jo dėka, žmonės gali rasti bendraminčių, tapti visuomeniškais. Vis dėlto, lygiai taip pat kaip ir gatvėse, internete vyksta ir blogų dalykų. Jūsų vaikas internete tikrai netaps narkotikų prekeiviu ar mašinų vagimi. Visgi, čia yra šiokių tokių pavojų, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį.

Praleiskite daugiau laiko su savo vaiku. Dažniausiai vaikai bando pabėgti į virtualų pasaulį, kai realiame gyvenime jie turi problemų arba kai tų problemų niekas neišklauso. Jeigu jūsų ir jūsų vaiko tarpusavio bendravimas bus pagrįstas pasitikėjimu, tuomet turėsite jam teigiamos įtakos. Nereikia stengtis visąlaik kontroliuoti savo vaiko - jeigu pasitikėsite vienas kitu, jis paprašys pagalbos ar patarimo pats. Šiais laikais vaikai apie internetą supranta žymiai daugiau, negu jūs, todėl užuot prieštaravę ir pamokslavę, paprašykite, jog vaikas jus pamokytų - šitaip jūs žymiai geriau susipažinsite su jo veikla internete ir bus paprasčiau jį apsaugoti.

Paklauskite, kas gero, ir kas blogo yra puslapyje Point.lt. Susikurkite savo Point.lt anketą ir pridėkite savo vaiką į draugų sąrašą. Peržiūrėkite vaiko anketą - kokia informacija matoma tik draugams, ir kokia - visiems. Jeigu jums kas nors neduoda ramybės, pabandykite vaikui tai paaiškinti. Nurodinėjimai ir draudimai tikrai neveikia. Dažniausiai jūsų vaikas nežino kaip reaguoti, kai yra erzinamas arba įžeidinėjamas. Deja, šiuo atveju įstatymai nėra labai efektyvūs - realių veiksmų imamasi tik tuomet, kai kas nors atsitinka ir kažką pakeisti būna per vėlu. Paprašykite savo vaiko, jog šis jums pasipasakotų, kai kas nors jam trukdo arba vyksta kažkas įtartina.
Ir dar kartą - šiuolaikiniam jaunimui internetas tapo nepakeičiamu bendravimo įrankiu ir jūs negalite uždrausti juo naudotis (vaikui tai būtų tolygu namų areštui). Mokykitės, išklausykite savo vaikus bei raskite jiems laiko!

Vaikams

Point.lt yra puiki vieta ieškoti naujų draugų bei bendrauti su jais, bet prašome atsiminti, jog kaip ir realiame pasaulyje, internete taip pat tyko tam tikri pavojai. Kad padėtume jų išvengti, siūlome vadovautis keletu saugumo taisyklių.

Atsimink, jog visa informacija, kurią tu pateiki, yra prieinama ir matoma kitiems. Iš esmės, tai yra gerai, bet tai taip pat reiškia, jog tu neturėtum siųsti nieko tokio, ko nenorėtum atskleisti/parodyti kitiems! Pasaulyje yra daug skirtingų žmonių, tarp kurių yra ir gerų, ir blogų. Kai kurie iš tų blogųjų taip pat naudojasi internetu, tad jeigu tu nenori, kad jie sužinotų tavo el.pašto adresą, MSN ar telefono numerį, paprasčiausiai jų neviešink. Saugok savo anketą - rinkis interneto naudojimo vietas taip pat atidžiai, kaip atidžiai renkiesi savo slaptažodį.

Nesusitik su žmonėmis, su kuriais susipažinai internete. O jei jau tikrai reikia, pasakyk apie tai savo tėvams - paaiškink jiems, kur tu būsi ir kaip jie galės tave surasti. O jeigu dėl kažkokių priežasčių negali pasakyti to tėvams, tada papasakok visą tai savo draugams. Tegul į pirmąjį susitikimą tave kas nors lydi (geriausia - suaugęs). Susitikite tokioje vietoje, kur būtų daug žmonių: prekybos centre, populiarioje kavinėje ar pan. Jeigu įmanoma, patikrink, su kuo tu iš tikrųjų bendrauji, pažiūrėk, ar turite bendrų draugų. Atmink - žmonės ne visada būna su tokiais gerais ketinimais, kaip tau gali pasirodyti.